SAP چیست؟
SAP چیست؟
تاریخ ژانویه 4, 2021
SAP
سیستم یکپارچه برنامه ریزی منابع سازمانی SAP، راهکار مرتبط ساختن توابع درون سازمانی به بخش های دیگر سازمان است تا روند کسب و کارها را هموار سازد و تمام منابع سازمان را یکپارچه نماید. این یکپارچه سازی با استفاده از ماژول های تعاملی انجام می شود و ماژول های تعاملی امکانی را فراهم می کنند تا یک دپارتمان خاص بتواند برای انجام و تکمیل وظایف خود، از اطلاعات مورد نیاز دپارتمان های دیگر، استفاده بکند. پیش از خلق روش های ERP افراد از طریق ارتباطات یک به یک و رو در رو اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت می کردند. همانطور که واضح است ارتباطات رو در رو نیاز به زمان و انرژی بیشتری دارد. اما در حال حاضر با وجود ماژول های مختلف SAP ERP یک جریان بی نظیر اطلاعاتی ایجاد شده است که این جریان اطلاعاتی و ارتباطی، نیاز های فردی و گروهی سازمان ها و مجموعه های مختلف را مرتفع می سازد. در این دوره که موج استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا باعث بوجود آمدن بازاری رقابتی شده است، کسب و کارهای مختلف با سرعت بیشتری رشد می کنند که با چنین نرخ رشدی، مدیریت یکپارچه منابع سازمانی بسیار دشوار است. در این میان لزوم پیاده سازی یک سیستم ERP به امری حیاتی بمنظور توسعه و رسیدن به بهره وری بیشتر مجموعه ها تبدیل می گردد. حال سوال اینجا است که آیا کسب و کار شما نیاز به یک سیستم SAP ERP دارد؟ زمانی که کسب و کارها با رشد زیادی مواجه می شوند نیاز به یک مغز مجازی برای مدیریت صحیح منابع بشدت احساس می شود، مغزی که تمام توابعِ بدنه ی سازمان را کنترل و مدیریت نماید. این مغز مجازی چیزی جز نرم افزار SAP ERP نیست که در کسب و کارهای بزرگ و کوچک، برای مدیریت و ادغام فرآیندهای تشکیل مدل کسب و کار، استفاده می شود. فرآیند های تشکیل مدل کسب و کار ممکن است شامل مواردی مانند برنامه ریزی، تهیه، تولید، بسته بندی و تدارکات، حسابداری، امور مالی، فروش یا مدیریت باشد. SAP ERP می تواند در مدیریت بدون خطا و سهولت در طراحی فرآیند های تشکیل مدل کسب و کار موثر باشد.

چک لیست بتا سیستم که به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که روی SAP ERP سرمایه گذاری کنید یا خیر:

  • نیاز به ایجاد کنترل بر نرم افزار و یا مکانیزم
اگر احساس کردید که برای ایجاد مدیریت منظم بین فرآیندهای مختلف کسب و کار خود متحمل زحمت زیادی هستید، SAP ERP روش مناسبی برای شما خواهد بود.
  • نیاز به سیستم مدیریت داده برای رسیدگی به اطلاعات
اگر ذخیره، پردازش، مدیریت و توزیع مقدار زیادی داده به صورت بلادرنگ، به مشکلی جدی برای سازمان شما تبدیل شده است SAP ERP یک راه حل مناسب برای شما می باشد.
  • کنترل دشوار بخش حسابداری
اگر صاحب یک کسب و کار رو به رشد هستید و بخش حسابداری با دشوار شدن عملیات مواجه شده است، نیاز به یک سیستم SAP ERP دارید.
  • بهره وری پایین به دلیل مدیریت ضعیف
داده های زیاد، نرم افزارهای متفاوت و چندگانه، برنامه های ناهمگون و روش های تکراری، منجر به کاهش بهره وری افراد و همچنین سیستم می شود و نیاز سازمان را به پیاده سازی SAP ERP توجیح می نماید.
  • عملیات IT پیچیده و وقت گیر
زمانیکه تعداد برگه های داده، نرم افزار، سیستم های عملیاتی و برنامه های کاربردی زیاد شود و علاوه بر آن روند اجرای فرآیند ها نیز پیچیده و زمان گیر شوند، راه حل سریع و آسان استفاده از راهکارهای SAP ERP می باشد.
  • اهمیت امنیت اطلاعات
برنامه های مدیریت دستی و برنامه های غیر مرتبط باعث ایجاد نقاط ضعف زیادی می شود که به نقض سیستم منجر خواهد شد. کسب و کار شما باید از داده های فاسد و منابع ناامن، محفوظ باشد. نرم افزار SAP ERP یک پلت فرم انعطاف پذیر ایجاد می کند. که ضمن تسریع امور، تمام فرآیندهای بخش های مختلف سازمان را یکپارچه می کند.    
برچسب ها
Business One
CRM
ERP
SAP چیست
بتا سیستم
خدمات رایانش ابری
نرم افزار بازرگانی
نرم افزار حسابداری
نرم افزار خدماتی
نرم افزار مالی
نرم افزار مدیریتی
نرم افزار یکپارچه
ارسال دیدگاه

نظر شما بعد تایید ادمین نشان داده خواهد شد.

نظرات
مقالات مرتبط
ERP و مدیریت مالی
خدمات
ERP و مدیریت مالی
مدت زمان لازم برای مطالعه 15 دقیقه
SAP یک شرکت خدمات رایانش ابری را با پرداخت ۲.۴ میلیارد دلار خرید
تجربه مشتریCRM , SAP را توسعه داده است.
خدمات
تجربه مشتریCRM , SAP را توسعه داده است.
مدت زمان لازم برای مطالعه 17 دقیقه
رونمایی از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری شرکت SAP بر بستر فضای ابری
همکاری SAP و مایکروسافت در راستای تسهیل «تحول دیجیتال» در شرکت ها
"

قابلیت های نرم افزار ERP برای کسب و کارها

"