با ما تماس بگیرید
تهران
88703489–021
  • به ما ایمیل بزنید
    به ما ایمیل بزنید
    Info@bsysco.com
  • با ما در ارتباط باشید
    با ما در ارتباط باشید
    کد پستی 1513737511
سوالات متداول

سوالات متداول

سیستم های ERP دارای قوانین از پیش تعریف شده هستند و شرکت هایی که سیستم های ERP را تولید و پیاده سازی می نمایند این فرآیندها را درون سیستم تعریف نموده و در قالب Best Practice ارائه میدهند در صورتی که BPMS ها در داخل سیستم توانایی تعریف و پیاده سازی فرآیندهای موجود در سازمان را دارا می باشند.

پشتیبانی SAP دارای چند سطح مختلف است. اگر پرسش شما در رابطه با نسخه های جدید SAP می باشد و یا به بروزرسانی بخشی از SAP نیاز دارید و لایسنس خود را بصورت قانونی تهیه نموده اید، جواب سوال شما بلی می باشد. اما اگر پرسش شما به طور مثال در خصوص این موضوع است که در سیستم SAP ERP، پس از پیاده سازی و اجرا، فرایند و یا ماژول جدیدی را راه اندازی نماییم، این خدمات توسط شرکت های مشاور SAP مانند شرکت بتا سیستم قابل انجام است. در حال حاضر نیز شرکت بتا سیستم بصورت شبانه روزی پشتیبانی سیستم های ERP مشتریان خود را بر عهده دارد.

SAP نه تنها قابلیت ارتباط با هر سیستمی را به صورت On Line و یا Off Line دارد بلکه برای این کار راهکارهای متفاوت و خلاقانه ای نیز در SAP ERP وجود دارد که همین امر موجب گردیده تا ERP شرکت SAP به یکی از بهترین سیستم ها در این حوزه تبدیل گردد.

شرکت بتا سیستم به دلیل وجود تحریم ها در ایران مجبور است لایسنس SAP را از خارج از کشور تامین نماید. در حال حاضر همه مشتریان بتا سیستم از لایسنس قانونی SAP استفاده میکنند.

شایان ذکر است که در حال حاضر نماینده رسمی SAP در ایران وجود ندارد، اما شرکت بتا سیستم با توجه به ده ها پیاده سازی موفق SAP ERP در ایران، در تلاش است تا بعد از اتمام تحریم ها، نمایندگی رسمی و قانونی SAP را اخذ نموده و فعالیت های خود را در این زمینه بصورت بین المللی ادامه دهد.

پروژه پیاده سازی و استقرار یک سیستم ERP با توجه به اینکه تمامی ابعاد و فرایندهای سازمان را در بر می‌گیرد، از پیچیدگی های بالایی برخوردار است که با توجه به این موضوع مدیریت ریسک پروژه و یا عدم آن می‌تواند منجر به شکست و یا موفقیت آن پروژه گردد. ریسک‌های موجود در هر سازمان شدت قوت و ضعفی دارد، به این معنی که یک ریسک ممکن است در یک سازمان اصلا وجود نداشته باشد اما در سازمان دیگری ریسک بسیار بالایی باشد و حتما باید کنترل گردد.

ریسک های پیاده سازی پروژه ERP به سه دسته عمده تقسیم بندی می گردند :

1. ریسک های قبل از انتخاب سیستم ERP

2. ریسک های زمان پیاده سازی سیستم ERP

3. ریسک های بعد از اجرای سیستم ERP

( بله ) SAP ERP بصورت کامل تمامی استانداردها و قوانین مالی کشور را پوشش داده و در رابطه با ارائه گزارشات نیز، گزارشات مالی مختص ایران از قبیل گزارشات فصلی خرید و فروش، گزارش امتناع و بسیاری دیگر از این نوع گزارشات نیز توسط شرکت بتا سیستم در نرم افزار بومی سازی گردیده و مخصوص استفاده کاربران ایرانی طراحی و به مشتریان ارائه می گردد.

توسط شرکت SAP تقویم فارسی در این سیستم طراحی و گنجانده شده است و هر کاربر می تواند تاریخ سیستم را با توجه به نیاز خود به فارسی و یا میلادی تغییر دهد.

هزینه پیاده سازی و استقرار SAP ERP شامل دو بخش است که بخش اول هزینه لایسنس و بخش دوم هزینه مشاوره، بومی سازی و آموزش سیستم می باشد که این هزینه ها با توجه به اسکوپ پروژه، سطح بلوغ سازمان و نوع صنعت سازمان متفاوت خواهد بود.

شرکت بتا سیستم در حال حاضر با توجه به سال ها فعالیت در زمینه پیاده سازی و توسعه سیستم های مدیریتی منابع سازمانی SAP برای شرکت ها و سازمان های مختلف ایرانی و کسب تجربیات ارزشمند در زمان آموزش پرسنل این مجموعه ها و با بهره گیری از تخصص کارشناسان خارجی این حوزه به عنوان یکی از مطرح ترین مجموعه ها در خصوص آموزش ماژول های مختلف نرم افزار SAP شناخته شده است.
اکنون بتا سیستم با تکیه بر تخصص و تجربیات مدرسین خود اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نرم افزار SAP برای علاقه مندان این حوزه می نماید.

جهت اطلاع از زمانبندی دوره های آموزشی می توانید به قسمت رویدادها و یا آکادمی بتا سیستم مراجعه نمایید.

ماژول منابع انسانی SAP بسیار قوی و منعطف است و تمامی فرایندهای منابع انسانی را پوشش می دهد. در رابطه با سیستم حقوق و دستمزد نیز بخوبی همه قوانین ایران و قوانین خاص شرکت ها را با توجه به منطق Rule نویسی و Schema موجود در این ماژول به راحتی پوشش می دهد و همچنین دیسکت بانک بومی شده و گزارشاتی که باید در سایت بیمه آپلود شود را نیز پوشش می دهد.

پیاده سازی نرم افزار مدیریت منابع سازمانی (ERP) برای سازمان ها، مجموعه ها و شرکت هایی که بدنبال بالا بردن سطح بهره وری سازمان هستند و یکی از دغدغه های اصلی مدیران آن مجموعه ها تصمیم گیری های در لحظه با در نظر گرفتن داده های موجود سازمان می باشد، یک انتخاب بسیار کاربردی و مفید بشمار می آید.

موفقیت در پیاده سازی نرم افزار ERP در یک سازمان به پشتکار مضاعف پرسنل و وجود برنامه های مدون و در نهایت اعتقاد مدیران آن مجموعه به تاثیر بالای استفاده از داده های سازمان در پیشرفت و توسعه مجموعه و کارمندانش وابسته است.